ADRESACI: terapeuci, psycholodzy, nauczyciele, pozostali specjaliści i wszystkie inne osoby zainteresowane.
CZEGO DOTYCZY SZKOLENIE:
Podczas tego szkolenia pochylimy się nad specyficznymi realiami pracy nauczyciela, pedagoga, psychologa i terapeuty w kontekście nieustannego narażenia na stres , w związku z wykonywanym zawodem. Stres, który ma swe źródło zarówno w pracy z dzieckiem, jego rodzicem oraz całym gronem pedagogicznym. Weźmiemy pod uwagę zwłaszcza obecną sytuację nauczania hybrydowego, która generuje kolejne pokłady, już i tak nadmiernie doświadczanego stresu.

DZIĘKI SZKOLENIU:
- Poznasz oddziaływanie stresu zarówno na swoje funkcjonowanie mentalne, emocjonalne jak i fizyczne.
- Otrzymasz odpowiedź na pytanie, czy stres może mieć pozytywny wydźwięk w Twoim życiu.
- Przedstawione zostaną zasady mądrego przeżywania sytuacji stresogennych.
- Poznasz i będziesz uczył się wdrażania w codzienność konkretnych techniki samoregulacyjnych, zajmujących kilka minut dziennie!
- Będziesz kształtował/a przekonania asertywne, których praktykowanie ma znaczący wpływ na samodzielne regulowanie poziomu przeżywanego stresu.
- Nauczysz się kształtować postawę proaktywną w miejsce postawy reaktywnej, co skutkuje realnym zarządzaniem sobą w sytuacjach stresogennych.
- Otrzymasz wskazówki jak reagować w sytuacjach konfliktowych i nacechowanych przemocą werbalną.
- Zdobytą wiedzę będziesz potrafił/a przenieść na realia życia prywatnego, w którym również doświadczysz realnej zmiany , związanej ze zbudowaną odpornością psychiczną, co jest naturalnym rezultatem zarządzania sobą w stresie.
